Kauçuk Hamuru

Kauçuk hamuru kullanan üreticiler, hamur sayesinde asıl yani prime polimeri daha az kullanarak, Neva Kauçuk Hamuru sayesinde üretim maliyetlerini düşürebilmektedir.

Kauçuk özel makinelerde işlenerek, adeta kumaş gibi metrelerce uzunluklarda üretilebilir. Üretimde ara mamul olarak hazır bekletilen ve ihtiyaçlar doğrultusunda rulolar veya toplar halinde kullanılan kauçuk maddeye, hazır kauçuk hamuru denilmektedir. Bu hamurun içindeki bilecenler değiştikçe ve sentetik ile doğal kauçuk ayrımı daha net ortaya konuldukça elde edilen ürünler de çeşitlilik gösterir. Sektörde sıklıkla kullanılan kısaltmalarla hangi kauçuk ve içindeki malzemelerin neler olduğu konusunda bilgi sahibi oluruz.

Kullanım Amacı
Hazır kauçuk hamuru, kullanım amacına uygun olarak özel formüllerle, farklı malzemelerin belli oranlarda karışımından oluşmaktadır. Buradan da anlaşılacağı gibi, sızdırmazlık elemanlarının üretiminde kullanılan NBR (Nitril) içeriği ile yırtılma, kopma gibi olumsuzluklara karşı dirençli CR (Neopren) içeriğinin birbiri ile benzerlik göstermesi doğal olarak beklenmez.

Hazır hamur üreticileri, bu gün gelinen noktada, müşterinin istekleri doğrultusunda, yapılacak üretim ile doğru orantılı olarak hamur üretmektedirler. Üretilen hamurlar, hem stok maliyetlerinin de dikkate alınması, hem de taşınabilir olması açısından belli metrelerde kesilerek kat kat üretilmektedir.

Geçmişte sıklıkla gördüğümüz lastik çizmelerin siyah rengi artık gerilerde kaldı. Kauçuk üreticileri müşterilerin istekleri doğrultusunda, doğada bulunan tüm renklerde kauçuk üretebilmektedir. Bunun bir yansıması olarak giyim ve aksesuarda kullanılan lateks ve kauçuk ürünlerde canlı, günün modası renklere ulaşabilmek mümkün. İnternet sitemiz aracılığı ile ya da diğer ulaşım yöntemleriyle bize ulaşan tüm üreticilere daima kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Neva Kauçuk bünyesinde satılan kauçuk hamurları:

  • Lastik fabrikalarından gelen
  • Off spec – A sınıfı
  • Doğal kauçuk NR ve SBR karışımı
  • Pişmemiş ve vulkanize olmamış
  • Üretim esnasında karıştırılan akseleratör ve karbon siyahı içeren
  • İçerisinde metal veya lif bulunmayan
  • Ortalama sertlik değeri 55-65 Sha olan
  • Yüksek aşınma, kopma, uzama değerlerine sahip hamurlardır.

Tercihinize göre sheet (yaprak), slab (kalın parçalar) veya şerit formunda kauçuk hamuru sağlayabiliriz.

Kullanım alanları: Conta, Konveyör Bant, Ayakkabı Tabanı, Paspas, Takoz, Hayvan Yatakları

Fiziksel görünüm şekilleri: Katı ve siyah renkte olmaktadır.

Ambalaj Ölçüleri: 800-1000 kiloluk palet veya plastik kutu içerisinde çaprazlama yaprak, kalın parçalar veya şerit formunda

Saklama Koşulları: Kauçuk Hamurlarını kuru ve serin bir depoda 40 derece sıcaklığın altında, güneş ışığından korunacak şekilde depolanır. Kauçuk Hamurlarının raf ömrü 12 aydır.

Hemen Fiyat Teklifi Almak İçin Bize Ulaşın!

Telefon Numaramız: +90 262 335  2667

Bölgenin en büyük kauçuk hamuru üretim firması olan Neva Kauçuk İş Sağlığı ve Güvenliği Kurallarına yasal genelgelerde yazan tüm maddelere uygun üretim yapmaktadır.

Menü