Sızdırmazlık Elemanları

Contalar sızdırmazlık ve yalıtım sağlamak için kullanılır. Hareketli ve hareketsiz endüstriyel parçalar arasında her türlü maddenin sızmasını önlemek amacıyla kullanılır. Elastik contaların başlıca kullanım alanları; makina imalat sanayii, pinomatik, hidrolik sistemler, gaz, akaryakıt, buhar, sıcak su, kızgın yağ vb gibi akışkanların bulunduğu ısıtma, soğutma sistemlerinde, elektrik elektronik sanayi kapak contaları, kombi ve küçük ev aletleri, gemi inşa sanayii, teflon civata pulları-menhol kapak contaları, ilaç fabrikaları, kokusuz contalama malzemeleri, deterjan fabrikaları, asit ve kimyasala dirençli sızdırmazlık elemanları, sıvı ve gaz nakil tesisleri, yüksek basınçlı buhar tesisleri, ses ve titreşim izolasyonları gerektiren uygulamalarda Süt, çikolota, zeytinyağı, içecek vb. üretimlerde kullanılan kokusuz epdm ve gıdaya uygun silikon elastik sızdırmazlık contaları Brülör, egzos, sıcak su, yüksek ısılı fırınlarda kullanılan contalar;

Klingerit-grafit contalar

Silikon conta

Teflon conta

Klingerit conta

Viton conta

Oring conta

Kendi reçetelerimiz ile contalar ve diğer sızdırmazlık elemanlarının çalışma alanlarına en uygun kauçuk hamuru karışımlarını müşterilerimizin maliyetlerini göz ederek hazırlamaktayız.

Conta ve sızdırmazlık ürünlerimizin gerekli bütün testlerini bünyemizde gerçekleştirip müşterilerimiz ile paylaşmaktayız. Güven esasına dayalı ticaretimiz ile müşterilerimizin daimi memnunuyetini her zaman ön planda tutan bir firma olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Müşterilerimizin karşılaştığı problemleri en uygun ve hızlı bir şekilde ekibimiz ile çözüm bularak müşterilerimizin üretimindeki aksamalarını minimuma düşürmeyi hedeflemekteyiz.

Özel boyutlarda istenilen conta ve sızdırmazlık elemanları için de proje bazlı çalışmalarımız mevcuttur. Müşterilerimizin taleplerini her zaman karşılamak için çözüm odaklı bir çalışma prensibine sahip bir firmayız.

2mm’den başlayan farklı kalınlıklarda 1m x 1m contalık plakalarımız da bulunmaktadır.

Müşterinin talebine göre kesimini istenildiği gibi yapıp veya direkt 1m x 1m plaka şekilinde arzını yapmaktayız.

Conta için imal edilen plakalarımız;

Contalık Nbr plaka 1m x 1m (yağ dayanımı)

Contalık Edpm plaka 1m x 1m (sıvı dayanımı)

Contalık CR plaka 1m x 1m (kimyasal dayanımı)

Contalık kauçuk mantar karışımı plaka 1m x 1m (yağ dayanımı)

Contalık mantar plaka 1m x 1m ( yağ ve ısı dayanımı)

Menü